A Dr. Organic angol márka, mely mára a világ több országában jelen van számtalan kitűnő minőségű szépségápolási termékkel.
Ezek a készítmények természetes és organikus összetevőkből állnak.
Nem végez állatkísérleteket!
Arc – és bőrápolási kozmetikumaik közé tartozik a csigakivonatot tartalmazó család. Néhány embernél visszatetszést válthatnak ki, épp ezért elmesélem, hogyan vonják ki ezt az értékes hatóanyagot.
(Állatvédő vagyok. Nem hordok szőrmét, cipőim/táskáim egy része már tudatosan ennek az elvnek megfelelően jó minőségű műbőrből készültek – folyamatosan cserélem le őket. Minimális húst és állati eredetű származékot eszem. Még nem vagyok vegán. De azon az úton haladok….)
Ezért is….amikor ott voltam a DM Beauty Workshopon és beszélgettem a Dr. Organic segítőkész képviselőjével, szinte rögtön rákérdeztem erre.
A csiganyálka kivonatot tartalmazó kozmetikumok Dél – Koreából indultak útra, majd elérve Amerikát onnan szivárogtak vissza Európába. Tulajdonképpen régebbi keletű, mert Hippocrates is gyógyított vele. Aludttejjel összetört csigát kellett az égő,gyulladt bőrre felkenni.
A csiga hastalpa, hogy könnyebben közlekedjen mirigyváladékot termel. Ennek a nyáknak magas a hyaluronsav, elasztin és protein tartalma, mely megfiatalítja a bőrt. A már említetteken kívül gazdag alfahidroxi savakban, kollagénben, vitaminokban, ásványi anyagokban. Proteinje az emberi szervezet allantoinjához hasonlít.
A nyál összegyűjtése BIO környezetben történik a csiguszok nem sérülnek. Stimulációval serkentik, hogy több váladékot termeljenek (úgy olvastam hogy botokat tesznek a környezetükbe hogy jobban mozogjanak) a nyálat tisztítják, szűrik és innentől kezdve használja a szépségipar.
A csigagél nem vegán! Szűrt, tisztított nyál kivonatot tartalmaz és azok a készítmények a jók, melyek összetevőiben a kivonat magas százalék arányban szerepel. Ez az összetevők sorrendjéből könnyen kideríthető.
A Dr. Organic snail család a Helix Aspersa Müller kivonatát használja fel, mely egyébként képes reprodukálni sérülés esetén a bőrét és házát is.
Nos, akkor következzenek a saját terméktapasztalataim!
Hajnalban keltem ma és az egész nap az enyém!
A napomat egy kímélő arcradírozással indítottam, majd feltettem bőrömre a csigagél maszkot.
Sűrű, fehér, gélkrémes pakolásról van szó, mely 10 milis tasakokban kerül a forgalomba. Nem cicóztam, felnyomtam az egészet. Enyhe gyógyszertári feelingem volt….ez főleg a gyenge, kissé kesernyés illata miatt történhetett. Engem cseppet sem zavart – sőt inkább megnyugtatott a steril, tiszta érzet miatt.
Az aloe barbadensis kivonatának van ilyen zöldnyers illata. Az inci első helyén szerepel ennek a növénynek a préselt leve. (Nekem ez a fő gyógynövényem, kúraszerűen fogyasztom a dzsúzt, mert két nap elteltével már kicserélve érzem magam tőle.)
Tovább hagytam magamon az előírt 5 percnél – egyszerűen azért, mert jó érzés volt. Vastag zselévé alakult és a lemosásához kellett egy megnedvesített arclemosó szivacs.
Tényleg ránctalanít és tisztít! Nem is kicsit! Kaptam egy rózsás, ragyogó tökéletesen hidratált szépen telített bőrt, melyre még a maszk után reggel feltettem a csigagélt szintén ettől a márkától.
A készítmény minimum 70 százaléka biogazdálkodásból származik. Nincs benne parabén, mesterséges színezőanyag és olaj, szilikon.
De van benne rengeteg aloe lé (emiatt változhat a maszk színe és illata – több liter gél megivása után ezt abszolút biztonsággal
állítom), kókuszolaj származék, csiganyálka kivonat, makadámia dió, mandula és jojoba olaj, kamilla kivonat, E – vitamin.
Összességében nagyon jó termék az én bőrömre. Alkalmazását heti egyszer javasolják, amivel egyetértek.
Kiszerelése: 50 mili
A gél tartalmának minimum 70 százaléka szintén biogazdálkodásból származik. Az enyémnek jó sűrű az állaga, átlátszó enyhén sárgás színű. Illata citromosabb, mint a maszknak.
Aháá…most nézem. Jogos az aroma, ha van benne citromfű, meg lime olaj!
Fő vonulatát a pettyes éticsiga nyál kiválasztott megszűrt tisztított kivonata adja, mely gazdag Aha – savban, kollagénben, elasztinban, allentoinban, vitaminokban, ásványi anyagokban. Így használata gyulladáscsökkentő, szöveterősítő, rugalmasságfokozó.
Összetételében vezet a csiganyál kivonat és az aloe vera préselt leve. Jelentős az alma kivonat, hyaluron -sav, carob – kivonat.
Nem tartalmaz SLS – t. Ez sodium – lauryl -szulfát (ekcéma keltő, allergén, rákkeltő, hess….nem szabad használni!!). Nincs benne parabén, sztalát, szilikon, mesterséges színező anyag. Mellőzve van a DEA – (diethanolamine) és a BHT (= E321 = butil – hidroxi – toluol).
S, miután nincsenek benne mesterséges konzerválóanyagok….ezek a krémek romlékonyak. Szerencsére. Használni kell őket.
Szeretném elmondani, hogy a gél használható arcra is és testre is. Ha egy kicsit megcsípi a nap a karunk, nyakunk, akkor lenyugtatja és hűsíti a bőrt.
Amit én tapasztaltam vele kapcsolatban, hogy én a gélt az arcomra csak reggelente használom….mert estére a csigakrémet kell felvinni. Az zsírosabb! Idősödő, száraz bőrre kevés a gél. Minden másra jó. A hidratációja hosszan tart, szépen feltölti a bőrt.
Plusz egy tipp: sok kollagént és elasztint tartalmaz….ajánlott mellé jó sok vizet inni, mert megköti a nedvességet. Esetleg kollagén italt is javaslok, vagy tablettát. Egy ilyen külső – belső kúrát kamatostól meghálál majd a szervezetünk. (Elasztin – kollagén cuccokról lesz bővebb írás – remélem még ebben a hónapban. Nélkülözhetetlenek a szervezetnek).
Kiszerelése: 50 mili
Jóval tömörebb konzisztenciájú, mint a gél. Sűrű, tápláló, gyümölcsös illatú kozmetikum, melyet én nagyon szeretek használni. Inkább idősödő, vagy extra száraz bőrtípusra ajánlott. Az aloe és a helix aspersa muller kivonatán kívül tartalmaz többek között értékes shea és kakaóvajat, valamint argán/sárgabarackmag/ gránátalma/szőlőmag/avokádó/ lime/napraforgó/citromfű/ mandula olajat. Szerepel benne finom kamillavirág és hársvirág kivonat.
Nincs benne mesterséges színezék és konzerválószer, parabén, szilikon, SLS, DEA, BHT, ftalát mentes.
Este a krémet, reggel a gélt használom – és ez így nekem nagyon beválik.
Hatására feszesebb, frissebb, ránctalanabb lesz az arc. Segít abban, hogy a bőr színe egységesebb legyen. A foltokat szépen halványítja – még a májfoltot is. Nem okoz gyulladást, sőt, kifejezetten nyugtat. Nem comedogén.
A Snail szakaszhoz tartozik még egy szemránckrém és egy arcszérum is. Ezeket jelenleg még nem ismerem, pusztán olvasat után pedig nem hiteles róluk írnom. Nyilván az a legjobb, ha egy termékcsaládhoz tartozó szépségszereket használunk, mert felerősítik egymás hatását.
Átlagáruk öt és nyolcezer forint között mozog. Szeretettel ajánlom a termékeket minden korosztálynak – hölgyeknek és uraknak.
(Parfümbűbáj)
Vélemény, hozzászólás?